Наши запослени шире едукацију и сарадњу са школама у иностранству

У српској допунској школи "Јован Јовановић Змај" у Хамбургу, током 9 дана (мај 2017), одржан је низ радионица под називом Говор покрета. Овим радионицама обухваћени су сви ученици који похађају школу на српском језику на територији ДКП Хамбург.

На позив Драгане Рашуо, наставника ове школе, радионице је држала мр Ксенија Гаћиновић, професор разредне наставе у школи "1300 каплара" у Београду (општина Звездара).

Циљ радионица је био да се ученицима приближе популарне песме на српском језику, да развију координацију покрета и да се покрет повеже са семантиком речи.

Ученици су успесно савладли кореографије за једну песму Жељка Јоксимовића, старији, и песму "Другарство".

Прошле године је група ученика из Хамбурга посетила ОШ "1300 каплара", а овог пута је наставник те школе гостовао у Хамбургу, па је сарадња Звездаре и Хамбурга настављена.

Овај пројекат је остварен захваљујући Генералном конзулату Републике Србије у Хамбургу, а под покровитељством града Хамбурга.